top of page

Jsem specialista na drobné podnikatele a malé firmy, ale i spolky a SVJ. Zakládám si na individuálním přístupu a dlouhodobé spolupráci. Budu to vždy já, s kým budete jednat, nikoliv anonymní účetní – každého půl roku jiný. Snažím se maximálně využívat digitální technologie pro automatizaci účetních procesů, které jsou 
v dnešní době samozřejmostí. 

Chcete o mě vědět více? Čtěte dále...

WF7_4779.JPG

Ing. Aleš Svoboda

účetní poradce

Řeknu Vám to na rovinu: Po studiu na VŠE ze mne měl být personalista a odborný pracovník v řízení lidských zdrojů, čili HR (jak se tomu dnes vznešeně říká). V té době jsem ani na okamžik neuvažoval o tom, že bych někdy dělal účetnictví nebo že bych se tím dokonce živil. V roce 1993 jsem si zřídil první živnostenský list a pro pár firem jsem začal fungovat jako externí mzdový účetní a personální poradce. 

 

V roce 2001 mi na základě referencí bylo nabídnuto převzetí účetnictví několika firem, a tak přišlo rozhodnutí, které mi svým způsobem změnilo život. Koupil jsem rekvalifikační kurs na firemní účetnictví, jelikož za ta léta se hodně věcí změnilo a bylo potřeba si vše oživit a dostat "do krve" a pak rovnýma nohama do toho. Začínal jsem jako účetní pro 5 firem a dnes po 21 letech, mám celoročně ve správě účetnictví cca 26 firem a podnikatelů, 1 spolku a 2 SVJ. To ovšem nepočítám ty drobné firmičky, které chtějí jen jednou ročně spočítat a připravit daňová přiznání, s kterými se počet přiznání k dani pohybuje kolem 50.

 

Tyto počty mi tedy stále umožňují udržovat skutečně osobní přístup ke klientům, kteří mají jistotu, že o svých účetních a daňových problémech se budou vždy bavit s jedním a tím samým člověkem s přehledem o jejich situaci.

 

To, co mi před třiceti lety připadalo nemyslitelné, je už přes dvacet let realita. Jsem účetní na volné noze a moje práce mě baví. Svým založením jsem spíš systematik a „tabulkář“, který se neustále ve svém oboru vzdělává. Znám své klienty osobně a oni vědí, že se na mne mohou téměř kdykoli obrátit s dotazem nebo problémem a vždy se dočkají odpovědi nebo společně najdeme cestu k řešení. Zakládám si na poctivosti, férovosti, stabilitě a dodržování základních pravidel účtování. Preferuji dlouhodobou spolupráci, ale nevyhýbám se ani krátkodobým zakázkám. Jsem přesvědčen, že za své peníze dostanete jistotu, že vaše účetnictví bude bezvadné.

 

Už od počátku své profese jsem vložil důvěru do SW od společnosti STORMWARE a pro svou práci využívám téměř kompletní balík jejich programů (POHODA, PAMICA, TAX). Moji důvěru nikdy nezklamaly. Účetní a ostatní programy od STORMWARE považuji (po zkušenostech i s jinými systémy) za jedny z uživatelsky nejpřívětivějších, nejsnáze použitelných a nejspolehlivějších pro segment malých a středních firem. Několikrát jsem si již ověřil, že i státní instituce respektují tento systém jako spolehlivý a přehledný z hlediska platných zákonných regulací.

bottom of page